Home Sport Roma dhe Milani bëjnë “paqe”, Piatek nuk mjafton

Roma dhe Milani bëjnë “paqe”, Piatek nuk mjafton

199
0

Roma dhe Milan kanë dhuruar 90 minuta spektakolare në “Olimpico”, por nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 1-1.

Fillimi i ndeshjes ishte më i mirë për kuqezinjtë që ishin më agresivë dhe kërkues. Në minutën e 26-të Pasqueta rrëmben një top dhe më pas shërben në zonë, atje ku Piatek e ka të thjeshtë për ta shtyrë topin në rrjetë me një prekje të lehtë. Roma përpiqet që të reagojë, por Donnarumma e ndal me disa pritje spektakolare.

Fillimi i pjesës së dytë ishte mjaft i mirë për ekipin e Di Francescos që shënon golin e barazimit që në sekondat e para me Zaniolon. Më pas loja e gjitha për vendasit, që humbasin shumë mundësi shënimi. Pellegri disa minuta nga fundi do të ndalej nga shtylla.

Ky barazim ka shumë pak vlerë për të dyja skuadra, duke mos përfituar nga humbja e Interit sot ndaj Bolognës. Milani ruan vendin e katër

Lajmet Kryesore

MË TË LEXUARAT

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit