Home Sport Barcelona luan “tenis” me Sevillan, shkëlqen Coutinho

Barcelona luan “tenis” me Sevillan, shkëlqen Coutinho

260
0

Barcelona ka përmbysur disavantazhin 2-0 të ndeshjes së parë të çerekfinales së Copa del Rey duke mposhtur Sevilla-n 6-1 në Camp Nou.

Valverde hodhi në fushë formacionin më të mirë, duke mos kursyer as Messin dhe Suarez. Gjithsesi ai që do të spikaste do të ishte Coutinho, i cili hapi serinë e golave me penallti në minutën e 12-të. Në të 27-n, Banega shpërdoroi mundësinë për të barazuar nga pika e bardhë.

4 minuta më pas Rakitic shënoi golin e dytë për blaugranët, ndërkohë që në pjesën e dytë, Coutinho dhe Sergio Roberto thelluan rezultatin. Arena realizo golin e nderit për Sevilla-n, ndërkohë që një minutë nga fundi i kohës së rregullt Luis Suarez shënoi edhe golin e pestë.

Në minutën e dytë të shtesës nuk mund të mungonte as Lionel Messi, i cili shënoi emrin e tij në listën e golashënuesve, duke i dhënë mundësinë ekipi

Lajmet Kryesore

MË TË LEXUARAT

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit