Home Kryesore Sërish lëkundje të forta tërmeti në Greqi, lëkundjet u ndjenë dhe në...

Sërish lëkundje të forta tërmeti në Greqi, lëkundjet u ndjenë dhe në Tiranë

88
0

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në Greqi ku më herët gjatë ditës së djeshme u regjistrua një tërmet me magnitutë 6.3 të shkallës Rihter.

Sipas qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, një tërmet me magnitutë 5.9 të shkallës Rihter u regjistrua vetëm pak minuta më parë, ndërkohë ashtu si një ditë më parë lëkundjet u ndjenë dhe në Tiranë

Që pas pasdites së të mërkurës, Greqia vijon të ketë pasgoditje që shoqërojnë tërmetin e fuqishëm me magnitutë 6.3. Lëkundjet shkaktuan panik në zonën e Larisas ndërsa për pasojë pati vetëm dëme materiale, pa humbje jetësh.

Lajmet Kryesore

MË TË LEXUARAT

Me shume nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit