Bota

Home Bota

Dubai, çmime për barazinë gjinore, të gjithë fituesit meshkuj

Një ceremoni për ndarjen e çmimeve që promovojnë barazinë gjinore në Emiratet e Bashkuara Arabe ka shkaktuar shumë reagime në rrjetet sociale, kjo pasi...

Irani teston me sukses një raketë të komanduar me reze te mesme veprimi

Irani testoi me sukses një raketë të komanduar me rreze të mesme që arrin më shumë se 1350 kilometra, njoftoi sot televizion shtetëror iranian. “Raketa...

Filipine 85 të vdekur dhe 20 të zhdukur si pasojë e përmbytjeve

85 persona kanë humbur jetën dhe 20 të tjerë rezultojnë të zhdukur pas përmbytjeve të mëdha dhe rrëshqitjeve të dherave në Filipine. Ekipet e shpëtimit...

Lajmet Kryesore

Më të lexuarat