Shendet

Home Shendet

Bëni kujdes! Në këto objekte ju mund të merrni virusin e gripit

Gripi është një sëmundje ngjitëse që mund të merret duke prekur edhe objekte të ndryshme që i hasim në përditshmëri. Viruset dhe bakteret merren më...

Zbuloni ushqimet që ju bëjnë të lumtur

Gjithçka është çështje kimie: rënia në dashuri, tërheqja seksuale, trishtimi, stresi e madje edhe alegria dhe humori i mirë. Hormonet na ndihmojnë të jemi...

Ekspertët paralajmërojnë prindërit: Mos qëlloni fëmijët

Grupi i pediatrëve ka nxjerrë një paralajmërim për prindërit duke i këshilluar që të mos godasin fëmijët pasi do i shkaktojnë dëmtime serioze në...

Ndahet nga jeta shkencëtari që zbuloi ibuprofenin teksa ishte i dehur

Farmacisti që zbuloi ibuprofenin ka ndërruar jetë në moshën 95 vjeçare. Dr Stewart Adams i konfirmoi BBC-së se përzierjen e qetësuesit e përfundoi dhe...

Lajmet Kryesore

Më të lexuarat