Sport

Home Sport

Roma dhe Milani bëjnë “paqe”, Piatek nuk mjafton

Roma dhe Milan kanë dhuruar 90 minuta spektakolare në “Olimpico”, por nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 1-1. Fillimi i ndeshjes ishte më...

Real Madrid shkatërron Alaves dhe ngushton diferencën me Atleticon

Real Madrid vijon serinë e fitoreve radhazi në kampionat, teksa sonte në mbrëmje ka mundur 3-0 Alaves. Trajneri Lopetegui la sërish në stol Marcelon...

Pëson 6 gola në dy ndeshje, çfarë thonë mediat italiane për Juven

Barazimi 3-3 kundër Parmës nuk i rrezikon aspak vendin e parë Juventusit, por gjithsesi është një sinjal alarmi për “Zonjën e Vjetër”. Këtë e...

Nuk mjafton dopieta e Ronaldos, Parma shokon Juven

Juventus konfirmon momentin e vështirë edhe në kampionat. Pas eliminimit në Kupën e Italisë, skuadra bardhezi nuk ka shkuar më shumë se një barazim...

Kërkime nënujore për gjetjen e aeroplanit të Emiliano Sala

Kanë nisur kërkimet nënujore për të gjetur aeroplanin e zhdukur ku po udhëtonte futbollisti Emiliano Sala dhe piloti i tij. Kërkimet filluan të dielën...

Leverkuseni trondit Bayernin, ndalet edhe Dortmundi në Frankfurt

Bundesliga vijon të bëhet gjithnjë e më spektakolare. Bayern Munich dhe Dortmund vazhdojnë duelin në distancë për të arritur drejt titullin kampion, por në...

E BUJSHME/ Teuta zyrtarizon ish-sulmuesin e kombëtares

Armando Vajushi është futbollisti më i ri i Teutës. Fantazisti shkodran ka takuar sot pasdite presidentin Edmond Hasanbelliu dhe ka gjetur marrëveshjen për një...

Juve kundër Parmës për të harruar Kupën

Në Itali pas eliminimit nga Kupa kampionët në fuqi i rikthehen Serisë A, ku bardhezinjtë do të masin forcat në Torino me Parmën. Takimi është...

Roma dhe Milani bëjnë “paqe”, Piatek nuk mjafton

oma dhe Milan kanë dhuruar 90 minuta spektakolare në “Olimpico”, por nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 1-1. Fillimi i ndeshjes ishte më...

Lajmet Kryesore

Më të lexuarat