Teknologji

Home Teknologji

Apple ndalon aksesin e programeve të Facebook në iPhone

Apple ka mbyllur aksesin e  Facebook për të shpërndarë aplikacione të brendshme  në iOS, nga njoftimet e hershme të aplikacionit Facebook  në programet bazë...

Tuneli lundrues me të cilin Norvegjia do të mahnisë botën

Norvegjia është ndoshta një nga vendet me pamje më të mrekullueshme natyrore, me akuj, fjorde apo male të mrekullueshme. Por terreni i thyer nuk e...

Fluturo për në Hënë! Rusia së shpejti mund të dërgojë turistë në hapësirë ​​

Rusia mund të shohë fillimin e turizmit hapësinor privat në rreth pesë vjet, ku turistët fluturojnë për disa minuta në një lartësi prej 100...

Facebook planifikon të shkrijë WhatsApp, Instagram dhe Messenge

Gjigandi i teknologjisë, Facebook njofton shkrirjen e WhatsApp, Instagram dhe Messenger.  Lëvizja pretendon të krijojë “ eksperiencën më të mirë të mesazheve”, për miliona...

Vendet më të fuqishme në botë për “spiunazhin ekonomik”

Agjencia Evropiane për Rrjeta dhe Siguri të Informacionit (ERISA) ka njoftuar se është rritur numri i sulmeve kibernetike që mbështesin shtetet, transmeton Anadolu Agency. Në...

Lajmet Kryesore

Më të lexuarat